Blat w łazience

Kategoria

oferta-łazienki

Data

14 lipca 2018

Blat w łazience

Blat w łazience musi spełniać kilka warunków, ma być odporny na działanie wody i dać się łatwo wyczyścić, a także ma wytrzymywać wysokie temperatury i nie może być podatny na zarysowania. Jest funkcjonalnym elementem dekoracji. Musi nam służyć przez wiele lat, dlatego wybór materiału, z jakiego będzie zrobiony jest tak ważny.

na wymiar

blat w łazience

 

Wybierając materiał na blat trzeba wziąć pod uwagę styl łazienki. Czy ma być nowoczesny czy może klasyczny.

 

Istnieją materiały przeznaczone także na blaty do łazienki. Są nim drewno czy kamień naturalny. Mogą być też płytki lub mozaika zastosowane w różnych częściach łazienki, a także szkło.

Kamień naturalny w meblach łazienkowych

Pod względem wytrzymałości i odporności na wodę dobrym rozwiązaniem będzie kamień naturalny. Najlepiej nadają się granit czy kwarcyt. Kamień w łazience jest bardzo praktyczny i elegancki. Taka łazienka będzie mała od razu inny wygląd i styl.

Kolejnym materiałem na blat jest twarde drewno. Można je stosować, ale tylko, jeżeli jest dobrze zabezpieczone. Istnieją specjalne preparaty do ochrony drewna przed czynnikami zewnętrznymi. Drugim warunkiem koniecznym jest forma blatu. Musi on być w postaci klejonki a nie lity w jednym kawałku. Blat jest wtedy w większym stopniu odporny na wodę i zmieniającą się temperaturę pomieszczenia. Odpowiednimi gatunkami drewna będą buk czy jesion.

 

Do bardzo nowoczesnych mebli łazienkowych można zastosować blaty szklane. Oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i dodające modnego wyglądu. Może ono być w różnych kolorach. Matowe, przeźroczyste a nawet z elementami dekoracyjnymi wewnątrz. Odpowiednie oświetlenie może stworzyć w łazience nastrój niepowtarzalnego i bogatego wnętrza.

rejtana 8 rzeszów

meble na wymiar

Możemy tez zastosować płytki lub mozaikę. Taki blat będzie jednolity z całą łazienką lub urozmaici pomieszczenie ciekawą kolorystyką i strukturą. Mozaika, jaką zastosujemy może zostać wyróżniającym się elementem łazienki. Podkreślającym jej nowoczesną i świeżą stylizację.

 

Wybór materiałów jest duży. Wszystkie zastosowane materiały są ciekawe i moją swoje zalety. Na pewno każdy będzie mógł znaleźć dobre rozwiązanie na blat w swojej łazience.

 

Studio Mebli Więcpol

Al. Rejtana 8, Rzeszów

http://wiecpol.pl/