kolory w kuchni

Data

29 października 2019

Kolory w kuchni

Na kolory w kuchni składają się meble kuchenne, ściany i sprzęty AGD. A także dodatki, które dopinają całą stylizację. Odpowiednio dobrane i wyważone będą nas cieszyły za każdym razem, gdy na nie spojrzymy.

Najbardziej widoczną i największą częścią pomieszczenia jest zabudowa kuchenna. Warto przemyśleć wybór kolorystyki by być z niej zadowolonym przez długie lata oraz by utrzymała ona swój stylowy i modny wygląd jak najdłużej. Od dłuższego czasu można się spotkać z białymi kuchniami. Neutralne czy jasne, pastelowe kolory są pięknym i uspakajającym wykończeniem kuchni. Jest to dobre rozwiązanie mogące służyć jako baza do kolorowych dodatków mebli kuchennych na wymiar. Przeciwstawnym pomysłem może być użycie mocnych kolorów mebli kuchennych, w tym nawet czerni. Energia bijąca z kuchni, w której są barwne fronty od razu dodaje chęci do gotowania i spędzania w niej czasu. Zwłaszcza, kiedy mamy fronty kuchenne w połysku. Odbijają światło i dają poczucie większej przestrzeni co przekłada się na miłą atmosferę.

Mocne akcenty

Można też postawić na mocny akcent w postaci panelu nad blatem. Może on być w ulubionym, bardziej lub mniej stonowanym kolorze, albo posiadać odważny wzór. Trzeba jednak wiedzieć jak używać takich elementów żeby nie popsuć efektu wymarzonej kuchni. Jeżeli zadecydujemy się na mocne kolory mebli to lepiej będzie by panel był tylko uzupełnieniem stylizacji oraz nie wprowadzał zbędnego chaosu w wyglądzie pomieszczenia.

Kolejnym dość mocnym i zauważalnym elementem w kuchni jest sprzęt AGD. Najbardziej popularny w kolorze czarnym lub stalowym. Można też spotkać biały. Natomiast niektóre firmy mają w swojej ofercie pełną gamę kolorów AGD. Ma ona zastosowanie do dużego jak i drobnego sprzętu codziennego użytku. Istnieje możliwość ożywienia stonowanej kuchni kolorową lodówką, piekarnikiem czy okapem. A także niedużym tosterem lub czajnikiem.

Do wyposażenia kuchni można też zaliczyć zlew i baterię. One również są produkowane w wielu kolorach. Można je dobrać tak by pasowały do siebie oraz kontrastowały z blatem.

Wszystkie składniki tworzące zabudowę kuchenną czy dodatki można dobierać według własnego uznania. Dzięki zaprojektowaniu kuchni na wymiar mamy możliwość wypełnienia całej przestrzeni pomieszczenia odpowiadającymi nam meblami.

Meble kuchenne oraz sprzęt AGD zamówić można w Studiu Mebli Więcpol

al.Rejtana 8, Rzeszów

www.wiecpol.pl